Regały modułowe - czy można je łączyć z meblami z innego systemu?
- Szczegóły
System modułowy to popularne rozwiązanie stosowane w sklepach, magazynach, biurach, garażach, warsztatach, a nawet mieszkaniach. Regały modułowe pasują do każdej przestrzeni, idealnie sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie miejsce jest ograniczone, a użytkownikowi zależy na funkcjonalnym zaaranżowaniu pomieszczenia.
Zaletą rozwiązania jest łatwy montaż, a także możliwość tworzenia konstrukcji według własnych upodobań oraz wymagań.
Czemu warto wybrać meble systemowe?
Aranżacja przestrzeni to czasem trudne zadanie, zwłaszcza jeśli pomieszczenia nie są duże i liczy się każdy metr kwadratowy. Istotne znaczenie ma dobór odpowiednich mebli, np. regałów, a problem ten dotyczy miejsc o różnym przeznaczeniu, zarówno pełniącym funkcje użyteczne, jak i wykorzystywanych w celach prywatnych. Systemowe meble modułowe pojawiają się w sklepach, pomieszczeniach socjalnych, ale także w domach, ponieważ doskonale wkomponowują się w każdą przestrzeń. Regały modułowe można zamontować samodzielnie, łącząc dowolnie wybrane elementy zgodnie z osobistymi preferencjami.
Regał systemowy ma tę przewagę nad tradycyjnymi meblami, że może być przebudowywany. Dzięki specjalnym łącznikom możliwe jest rozbudowywanie go w bok, czy w górę, a nawet łączenie kilku mebli o różnej wysokości. Wystarczy zatem kilka modułów, dobry pomysł i koncepcja zabudowy może się zmieniać wielokrotnie, co sprawia, że ten sam regał za każdym razem wygląda inaczej, czy pełni inną funkcję.
Meble modułowe metalowe to elastyczność, funkcjonalność i estetyka, zatem trafiają w gusta różnych użytkowników, przede wszystkim osób pragnących kreować przestrzenie nowoczesne. Dodatkowo są to meble wytrzymałe, tworzące stabilne konstrukcje, dostosowane do różnego rodzaju obciążenia. Co ważne, tego typu regały zapewniają bezpieczne użytkowanie.
Łączenie regałów modułowych z innymi systemami
Zasadnicze pytanie, które może się pojawić u użytkowników regałów systemowych, dotyczy ich łączenia z innymi meblami, systemami, rozwiązaniami. Regały modułowe zestawiamy oczywiście ze sobą, korzystając ze specjalnych elementów. Producenci mebli systemowych pomyśleli także o możliwości tworzenia zamykanych fragmentów, a więc szafek czy nawet szuflad. Meble systemowe to także szeroka gama kolorów i możliwość dodawania innych materiałów do metalowego stelażu. To, czy cały salon umeblujemy, korzystając z oferty systemów modułowych, czy postawimy na eklektyzm, łącząc je z meblami tradycyjnymi to już kwestia gustu, upodobań i możliwości przestrzennych.